Czy w Polsce można kupić legalnie nasiona marihuany?

Sprzedaż nasion marihuany i produktów konopnych w Polsce to kwestia, która wciąż budzi wiele kontrowersji. Osoby interesujące się tym tematem są w szczególności ciekawe, czy mogą legalnie nabywać i sprzedawać nasiona konopi indyjskich w naszym kraju. Jeżeli i Ty się nad tym zastanawiasz, nie przerywaj czytania. W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Marihuana a nasiona marihuany w świetle przepisów

W świetle przepisów obowiązujących w Polsce i w większości krajów Unii Europejskiej istnieje różnica między posiadaniem nasion konopi a marihuany w postaci używki (na przykład skrętów do palenia). Sprzedaż, zakup i posiadanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich jest w Polsce legalne. Nielegalne jest natomiast ich kiełkowanie oraz uprawa i hodowla marihuany.

Najważniejszym dokumentem regulującym temat roślin cannabis w Polsce jest Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 roku. Zgodnie z tą ustawą nasiona konopi indyjskich same w sobie nie są narkotykiem ani prekursorem, zatem nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi ich posiadania czy handlu nimi.

Co więcej, w 2017 roku wprowadzono nowelizację ustawy, która umożliwia sporządzanie przez aptekarzy recepturowych leków z wykorzystaniem konopi, które nie mają stężenia THC wyższego niż 0,2%. Mówimy wtedy o marihuanie medycznej. Zgodnie z powyższą ustawą prawo zezwala także na:

  • legalne kupowanie nasion marihuany w celach kolekcjonerskich,

  • legalne sprzedawanie nasion marihuany,

  • legalne kolekcjonowanie nasion marihuany.

Czytaj też:   Jak znaleźć użytkownika na Vinted

Za posiadanie marihuany mającej powyżej 0,2% THC, a także import, produkcja i handel marihuaną grozi kara od 3 lat do nawet 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku udostępnienia marihuany osobie niepełnoletniej kara może wynosić nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary w dużej mierze jest uzależniony od posiadanej ilości oraz tego, czy to pierwsza taka sytuacja. Za mniejsze ilości można otrzymać wyrok w zawieszeniu.

Nasiona konopi kupisz w sklepie stacjonarnym lub internetowym

Legalny zakup nasion marihuany w Polsce jest możliwy. Obecnie istnieje wiele sklepów stacjonarnych i internetowych oferujących nasiona marihuany w celach kolekcjonerskich. Mnogość odmian i ich różnorodna charakterystyka sprawia, że może to być pasjonujące hobby. Sklepy online na ogół oferują znacznie większy wybór i mają nawet unikalne odmiany nasion.

Jak wybrać odpowiedni sklep? Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kolekcjonowaniem nasion marihuany i nie wiesz do końca, gdzie warto zakupić pierwsze egzemplarze do swojej kolekcji, zwróć uwagę na poniższe wskazówki.

Sklepów internetowych oferujących nasiona konopi indyjskich jest naprawdę wiele, ale nie każdy będzie godny zaufania. Na co zatem zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia?

Nasiona marihuany kupisz w sklepie: https://www.taniesianie.pl/

Po pierwsze, dobre zabezpieczenia. Sklep powinien w pełni chronić dane klientów, oferować bezpieczne formy płatności online oraz wygodne i sprawdzone formy przesyłki. Świadczy to o profesjonalizmie i autentyczności.

Czytaj też:   Co kupić chłopakowi na urodziny? Nasze propozycje

Po drugie, produkt wysokiej jakości. Nasiona od sprawdzonych producentów, takich jak Royal Queen Seeds, Barney’s Farm, Sweet Seeds, Sensi Seeds czy Dutch Passion to produkty oryginalne i najlepsze jakościowo. A tylko takie nasiona warto mieć w swojej kolekcji.

Po trzecie, duży wybór odmian nasion marihuany. Profesjonalni sprzedawcy są w stanie zaproponować różne odmiany, od tych najbardziej znanych klasyków wielokrotnie nagradzanych po unikatowe perełki, które trudno dostać gdziekolwiek indziej. Ciekawy i różnorodny asortyment to podstawa.

Po czwarte, opinie klientów. Choć oczywiście nie zawsze są one w 100% zgodne z rzeczywistością, to jednak dają pewien wgląd w jakość obsługi, jakość towaru czy szybkość przesyłki.

A na co zwrócić uwagę, gdy już zamówisz towar i paczka do Ciebie dotrze? Przyjrzyj się temu, jak nasiona są zapakowane. Czy paczka jest odpowiednio zabezpieczona? Czy nasiona są suche, dobrze chronione przed wilgocią i światłem słonecznym? Czy ich powłoka nie jest zgnieciona, przerwana czy w inny sposób uszkodzona? Czy nie zaczęły w transporcie kiełkować lub pleśnieć? Wszystko to świadczy o jakości usług danego sklepu.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, możesz śmiało złożyć zamówienie w sklepie internetowym TanieSianie.pl!

Wiadomości Związane